Kam na výlet

Celý region je propojen značenou sítí cyklotras s možností příjemného občerstvení.


Nádherná okolní příroda CHKO Broumovsko a Parku Narodoweho Gór Stolowych s unikátním flórou a faunou láká spousty turistů. V blízkosti se nachází partnerské lázeňské město Kudowa Zdroj s aquacentrem, lanovým centrem, koncertní promenádou. Možnost in-line bruslení v místech cyklotras v okolí řeky Metuje není výjimkou.


 

Kompletní informace o regionu najdete na: www.kladskepomezi.cz

 

Hronově můžete navštívit Jiráskův rodný domek nebo divadlo Aloise Jiráska. V srpnu se zde koná přehlídka amatérských divadel „Jiráskův Hronov".

www.mestohronov.cz


Náchodskou dominantou je renesanční zámek, pokud se zajímáte o vojenskou historii, pak nezapomeňte navštívit dělostřeleckou tvrz Dobrošov a pěchotní sruby Březinka, Kahan a Lom nebo Regionální muzeum.

www.zameknachod.cz

www.rmn.wz.cz

www.brezinka.cz

www.kahan3.wz.cz


Nádherný renesanční zámek, který tvoří architektonický celek s náměstím, najdete v Novém Městě nad Metují. Pekelské údolí nabízí krásnou procházku podél řeky Metuje.

www.novemestonm.cz

www.zameknm.cz

www.peklo-nemecek.cz


Pokud hledáte Babiččino údolí, Barunčinu školu, Muzeum Boženy Němcové nebo zámek Ratibořice, vydejte se na Českoskalicko.

www.bozenanemcova.cz

www.zamek-ratiborice.cz


Vydáte-li se směrem na Broumov, projíždíte městem Police nad Metují. Přímo v Polici můžete navštívit Muzeum stavebnice Merkur. Skalním kaňonem, zvaným Kovářova rokle, se dostanete na Hvězdu (benediktinská kaple s nádherným výhledem do okolí). Za návštěvu také stojí benediktinský klášter v Broumově, známý svou vzácnou klášterní knihovnou.

www.merkurpolice.cz

www.klaster-broumov.cz


Ve výčtu turistických a kulturních cílů nesmíme zapomenout na Teplicko - adršpašské skály, Ostaš a Kočičí skály a Broumovské stěny se scenérií pískovcových skal, jeskyní a vyhlídek. Za zmínku stojí také Jestřebí hory, Rtyně v Podkrkonoší a Malé Svatoňovice s historií hornictví, hvězdárna v Úpici, pevnost Josefov nebo bunkry na Odolově a v neposlední řadě národní kulturní památka Kuks, známá především barokními sochami Matyáše Brauna nebo ZOO ve Dvoře Králové nad Labem.

www.teplickeskaly.com

www.adrspach.cz

www.broumovsko.cz

www.rtyne.cz

www.malesvatonovice.unas.cz

www.obsupice.cz

www.pevnostjosefov.wz.cz

www.t-s26.cz

www.hospital-kuks.cz

www.zoodvurkralove.cz/cs

 
Dnešní menu
Vyražte na kolo...

cyklisté jsou u nás vítáni
atraktivní cyklistické stezky v regionu
máme stojany na kolo
možnost uschování kol
letní terasa s grilem
občerstvení na nabrání sil    :-)